הציורים באדיבות מאיה בת 7 ושירה בת 11
לעמוד הבית
About us

''ללמוד לחיות ביחד''

* התכנית הופקה בסיוע קרן הרולד וליבי זיף

''ללמוד לחיות ביחד'' היא תכנית הדרכה המיועדת לאנשי חינוך בגיל הרך, אשר עוסקת בהתפתחות רגשית-חברתית בשנים הראשונות לחיים. התכנית נכתבה במקור לצוותים חינוכיים שעובדים עם פעוטות (גילאי 0-3). בנוסף לכך, קיימת תכנית לגננות וסייעות העובדות עם ילדי הגן (גילאי 3-6)- ראה בהמשך דף זה.

התכנית פותחה במרכז הלימודי לגיל הרך ונכתבה ע''י ד''ר ליהי גת וד''ר חנה צור.

תכנית ההדרכה ממקדת את המבט בחיים בקבוצה, ובאופן בו ילדים קטנים משתלבים ומסתגלים לקבוצות. התכנית עוסקת במגעים החברתיים השונים המתרחשים בין הילדים, ובחוויות החברתיות והרגשיות שלהם במשך שהותם במסגרת החינוכית. מטרת התכנית לספק לאנשי חינוך בגיל הרך ידע וכלים איך לנצל את השהות בגן ובמעון לפיתוח של יכולות רגשיות וחברתיות חשובות. בין היתר, התכנית מספקת כלים להתמודדות עם גילויי תוקפנות וקונפליקטים בין ילדים, תמיכה בילדים המתקשים להצטרף למשחק חברתי משותף, ניהול רגשות סוערים בקבוצה, ועוד.

שלושה סרטי הדרכה מלווים את התכנית: פעוטות לומדים אמפתיה.פעוטות לומדים לשחק יחד, פעוטות לומדים לפתור מריבות ועימותים . כל אחד מהסרטים מדגים דרכי התערבות מומלצות לקידום יכולות חברתיות של ילדים.

התכנית מועברת במתכונת סדנאית קבוצתית ע''י מנחים מיומנים שהוכשרו ע''י המרכז הלימודי לגיל הרך.

לפרטים נוספים אודות תכנית ההדרכה המתמקדת בפעוטות לחצו כאן

לפרטים נוספים: ד''ר ליהי גת lihigatt@zahav.net.il

 

''ללמוד לחיות ביחד'' – החיים החברתיים של ילדי הגן (3-6)


בשנים האחרונות הותאמה, בסיוע קרן האריס, התכנית ''ללמוד לחיות ביחד'' לצרכי הצוות החינוכי הפועל במסגרות חינוכיות לילדים בגילאי 3-6 . המחלקה לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך ובראשה הגב' סימה חדד, אישרה  את התכנית החדשה לגילאי הגן כחלק מסל ההשתלמויות המוצע לגננות משרד החינוך ואף ניתן גמול לצרכי שכר.  החל משנת הלמודים 2011-2012 תכנס התכנית גם למסגרת של התכנית הלאומית ''עיר ללא אלימות''.
לתכנית המותאמת לגילאי הגן נוספו נושאים חדשים המאפיינים  את עולמם החברתי של ילדי גן. דגש  רב מושם על התמודדות עם אלימות ותוקפנות בגן.לצורך ההשתלמות בתכנית,צולמו קטעי וידאו  המתעדים אירועים חברתיים יומיומיים בגן.

לפרטים אצל רכזת התכנית: רותי אשכנזי.טל':0506719395, 026513731
e/mail: ruthash63@gmail.com

לפרטים נוספים אודות התאמת התכנית לגילאי גן לחצו כאן

 

 

ללמוד לחיות ביחד- התאמת התכנית למסגרות בחברה הערבית בישראל

באמצעות תמיכתה המתמשכת של קרן ון- ליר, התכנית ''ללמוד לחיות ביחד'' מועברת במגוון מסגרות לגיל הרך בחברה הערבית בישראל משפחתונים ומעונות-יום בגליל, במשולש-ואדי ערה ובמזרח ירושלים. קרן ון ליר תמכה גם בהתאמה של תכני התכנית לסוגיות ודילמות שמעסיקות אנשי חינוך בחברה הערבית. כמו כן הוכשרו מנחים ערבים, ופותחו חומרי למידה בשפה הערבית.

לפרטים נוספים: ד''ר ליהי גת lihigatt@zahav.net.il

 

Created By Cinabu  |   © 2006 All rights reserved to The Hebrew University of Jerusalem  |   Last Update 31/10/2011  |  Site Map